MENU
0
Košík je prázdný

Enterprise Wi-Fi

04.07.2023

Přístup k internetu pomocí bezdrátových technologií zažívá veliký rozmach. Hlavním důvodem je jednoduchost a rychlost nasazení a možnost vybudování plnohodnotné datové sítě plně srovnatelné s pevnou infrastrukturou.

Také technologický vývoj jde u tohoto odvětví nezadržitelně kupředu a často se tak stává, že rychlost WiFi sítí dnes běžně překonává klasické metalické rozvody.

 

Vhodně navržené řešení přináší pro firemní zákazníky minimalizaci nákladů díky jednoduché a snadné centrální správě, maximální zabezpečení sítě, odděluje interní přístupy od návštěv, umí omezovat a monitorovat přístupy na jednotlivé weby nebo sociální sítě a mnoho dalšího. Do hotelnictví a pohostinství přináší možnost billingového systému - prodej přístupu do sítě internet hostovi s časovou expirací, možnost vkládání firemní prezentace, aktuálního jídelního lístku, atd.…

 

Přemýšleli jste někdy, jaké výhody by Vám nabídlo Enterprise WiFi řešení?

 

Jednoduchost zapojení všech zařízení a snadná konfigurace, vycházející z centrální správy všech prvků jediným kontrolérem, nabízí jedinečné možnosti centrální správy a monitoringu sítě. Pokud se jedná navíc o řešení s tzv. cloud kontrolérem, odpadá i starost o vlastní hardware, jeho zálohování, updatování, apod. Jedná se o nejefektivnější způsob, jak svým zákazníkům nabídnout možnost připojení k WiFi s vysokými nároky na bezpečnost, spolehlivost a jednoduchost celého řešení.

 

 

 

Řešení Enterprise WiFi zároveň umožňuje spravovat WiFi sítě na různých místech po celém světě, zpravidla bez nutnosti speciálních VPN či jiných tunelů do určených lokalit – vše z jednoho místa odkudkoliv díky cloudovému kontroléru. Další typickou výhodou je dedikovaná mobilní aplikace, která nabídne přehled o aktuálním dění a umožňuje tak administrátorovi sítě okamžitě zasáhnout.

 

 

Jaké jsou hlavní přednosti centrální správy celé sítě?

 • Všechny vaše sítě jsou spravovány centrálně z jednoho místa, pod jedním účtem
 • Síť tvoří jeden celek a dá se proto jednoduše nastavovat a monitorovat – není třeba procházet jednotlivé přístupové body zvlášť a měnit konfiguraci či kontrolovat logy
 • Zpravidla jsou součástí ovládaného systému i další prvky, typicky switche
 • Pokročilé funkce – automatické přepojování klientů dle pásma, vytíženosti AP nebo síly signálu, a to bez jediného výpadku
 • Přidávání nových přístupových bodů na bez nutnosti jakékoliv konfigurace – vše se načte automaticky z kontroléru po připojení do internetu
 • Vizualizace vaší sítě – topologie, heatmapy, časová osa klienta, atd.
 • Možnost exportu dat o pohybu klientů v celé síti do externích aplikací a následné zpracování pro marketingové účely
 • Jednoduché zřizování účtů pro hosty s časovou nebo datovou expirací, možnost využití QR kódů, placené připojení prostřednictvím zvláštní SMS
 • Bezpečné oddělení Vašich dat od dat hostů, možnost až 8 naprosto nezávislých sítí

 

Profesionální řešení Wi-Fi sítě Vám přinese se Vám i spoustu dalších možností! 

 • Šifrování
  Instalace s centrálním kontrolérem zajistí centrální management a centrální šifrování dat. Lze takto jednoduše nastavit rozdílné šifrování pro veškeré využívané SSID na různých místech.

 

 • Propojení více lokalit, remote networking
  Propojení např. firemních poboček s centrálou, kdy se jednotlivé segmenty sítě chovají jako jediná velká síť. Nebudou tedy požadavky na jakékoli další nastavování v jiných lokalitách.

 • Bezpečnost
  Díky centralizované správě máte jistotu, že všechna zařízení mají vždy ten nejnovější firmware. Zároveň díky cloudové platformě je přidávání nových funkcí, nejen bezpečnostních, snazší, než kdy dříve.

 

 • Captive portal
  Na sítích pro hosty lze nastavit jako výchozí stránku požadavek na přihlášení získanými údaji. Tyto si může host automaticky nechat vytisknout na tiskárně s volbou z daných možností (časová platnost údajů), nebo je získá na recepci, pomocí QR kódu, který najde na obrazovce informačního panelu nebo vytištěný na viditelném místě. Obsah úvodní obrazovky captive portalu je uživatelsky možné změnit dle požadavku – fotografie, webové stránky, aktuální dění, jídelní lístek, atd. Další možností je pak přihlašování přes sociální sítě.

 

 • Jednoduchost správy a rozšiřování sítě
  Moderní cloudové kontroléry zvládnou spravovat desítky tisíc přístupových bodů a sítí na jednom místě, přehledně a bezpečně, odpadá tak nutnost na každou lokalitu kupovat samostatný kontrolér, starat se o něj, mít připravený záložní kus pro případ poruchy, atd.  S cloudovým kontrolérem máte síť stále dokonale dostupnou, víte, kdy dojde k výpadku kteréhokoli AP a změna v nastavení (změna nebo přidání nového SSID, změna v šifrování apod.) probíhá jen úpravou na jediném místě a okamžitě se promítne do sítě kdekoliv na světě.

 

 • Nejnovější standardy
  Sítě založené na Enterprise WiFi zpravidla přináší ty nejnovější trendy. Většina z nich je dnes již stavěna na standardu WiFi6, nabízí doposud neprolomené zabezpečení WPA3, podporují MU-MIMO pro zvýšení propustnosti nebo nabízí metalické 2.5/10G rozhraní pro rychlejší konektivitu do zbytku sítě. To vše v jednom uceleném a otestovaném ekosystému, kde máte jistotu, že jednotlivé prvky budou vždy spolu 100% fungovat.

 

 • Návrh a realizace sítě
  Návrh sítě Enterprise WiFi probíhá typicky pomocí softwarového modelování pokrytí daného prostoru WiFi signálem - kdy na základě plánu pokrytí budovy je vypočítána mapa se sílou signálu, vzájemným rušením, propustností a dalšími údaji. Tím je navrženo optimální pokrytí tak, aby kvalita WiFi byla špičková v celém prostoru a nedocházelo k žádným výpadkům i při přecházení mezi jednotlivými AP.  Kvalitní simulace zároveň dokáže i optimalizovat náklady, když zajistí, že nebude použito více zařízení, než je potřeba.

 

 

 

Porovnání sítě sestavené z individuální AP a sítě s technologií Enterprise Wi-Fi:

 

 

Síť z individuálních AP

Síť s technologií Enterprise Wi-Fi

Pokrytí prostoru

Zpravidla založeno na „odhadu“

Přesný návrh se simulací pokrytí optimálně rozvrhne rozmístění AP

Změna konfigurace

Nutnost opisovat stejnou změnu do jednotlivých AP jedno po druhém

Změna na jediném místě v kontroléru, projevuje se okamžitě v celé síti

Diagnostika

Potřeba monitoringu jednotlivých AP nezávislým SW

Monitoring s nastavením oznámení v kontroléru, včetně push notifikací do mobilního telefonu

Optimalizace sítě

Není možné, klient si zvolí AP bez ohledu na jeho vytížení

Řízení mezi AP umožňuje nechat klienty připojovat na méně exponovaná zařízení

Záruka

Běžně 2 roky od pořízení

Doživotní záruka (dva roky po ukončení výroby)

Náročnost ovládání sítě

Pro kvalitní fungování nutné odborné znalosti, znalost místní sítě

Uživatelsky jednodušší rozhraní, jednoduchá úprava v celé síti ze strany uživatele

Lokalizace klientů

Procházení jednoho vysílacího bodu za druhým

Zjistitelné v kontroléru, včetně časové osy

Guest WiFi

Omezené, resp. nutný specialní SW

Součástí kontroléru, možné další příslušenství (tiskárna s účty pro hosty apod.)

 

Pro Enterprise Wi-Fi pokrytí nabízíme kompletní ekosystém cloudového i on-premise řešení od  renomovaného výrobce EnGenius, který pokrývá jak požadavky na pokrytí malých kancelářských prostor, tak i rozsáhlých komplexů. Z naší nabídky si můžete vybrat zde, nebo nás můžete kontaktovat, rádi Vám poradíme nebo pro vás celý projekt připravíme na míru včetně projektových cen.

 

Naposledy navštívené